Proč alkalická (zásaditá) dieta?

 

Je to jednoduché!!!
Aby vaše tělo správně fungovalo, musí být správně vyrovnané. Vaše teplota (36,6), hladina cukru v krvi, hladina kyslíku a oxidu uhličitého a ano, také vaše pH! Křehká rovnováha mezi kyselou a zásaditou hladinou tělních tekutin by měla být alespoň 7.2 – 7.4, mírně zásaditá. Pokud budete mít své tělo udržované v mírně zásaditém stavu, máte největší šanci na celkové vyzdravění a tím i zvýšit svou vitalitu. Když je vaše tělo spíše kyselé, prospívá to nejvíce různým infekcím a nemocím. Překyselení bývá také spojováno s různými chronickými degenerativními onemocněními.
S.A.D., Standardní Americká Dieta, je velmi bohatá na kyselinotvorné potraviny, které překyselují naše tělo, které se tím stává náchylnější k nemocem. Lze se tedy divit, že chronický zdravotní stav obyvatelstva je na vzestupu s alarmujícím tempem? Přitom kolikrát se konverzace u jídla stočí na diskuzi o zdraví, kde si stále více a více lidí stěžuje na deprese, chronickou únavu, ADHD, artritidu nebo alergie? My vám řekneme proč … Když konzumujete kyselinotvorné potraviny, vaše tělo musí vyrovnat tu křehkou zásaditou rovnováhu. K tomu musí čerpat z vašich minerálních zásob (vápník, sodík, draslík a hořčík), čím způsobí nedostatek těchto minerálů a následně nerovnováhu. Časem tyto minerální nedostatky mohou způsobovat řadu problémů pro vaše tělo, a tudíž veškeré systém ve vašem těle nemusí fungovat optimálně. Systémy jako imunitní systém, hormonální rovnováha nebo trávící systém. Například: hořčík je nezbytný pro více než 300 enyzmatických systémů v těle, sodík (ne kuchyňská sůl) je klíčový pro správné fungování ledvin (zadržování vody), vápník je nezbytný pro předcházení řídnutí kostí (osteoporóza) a pro přenos nervových vzruchů svalové kontrakce v celém těle. Hmmmm …. Srdce je taky sval!

Bylo pozorováno, že pokud je vaše tělo překyseleno dokonce i po krátkou dobu, začíná degenerativní proces a zhoršuje se celkový zdravotní stav. Abychom překonali překyselení organizmu, jež se většina z nás časem vypěstovala, vytvořili jsme jednoduchý proces.

 

Potraviny, kterým je se třeba vyhnout!

 

 • Jakákoliv potravina, na kterou jste nebo se domníváte, že jste alergičtí
 • Všechny rafinované cukry
 • Všechna umělá sladidla
 • Kukuřičný sirup
 • Mléčné výrobky: mléko, sýr, jogurt, zmrzlina apod.
 • Potraviny obsahující lepek: chléb, těstoviny a další potraviny připravené z pšenice, žita a ječmene
 • Kukuřice a kukuřičné produkty
 • Sója a vše obsahující sóju
 • Alkohol
 • Sycené nápoje
 • Arašídy a arašídové máslo
 • Vepřové maso, uzeniny, slanina, klobásy
 • Párky v rohlíku a maso z konzervy
 • Mušle
 • Náhražky masa
 • Maso, obsahující nitráty nebo dusitany
 • „Noční můry“ (lilkovité) atd. (pokud jste náchylní k otokům a bolesti kloubů): rajčata, bílé brambory, lilek, paprika apod.

 

 

Prostě a jednoduše

Za prvé: jezte pouze zásadité potraviny ve správném poměru: 80% zásadité, 20% kyselinotvorné potraviny
Za druhé: pokud přeci jen neodoláte jídlu, které není takto vyvážené, ujistěte se, že vaše minerální ztráty nahradíte produkty, které úbytek vyrovnají.
Za třetí: dodržujte správný pitný režim, měli byste vypít denně minimálně 350 ml tekutin na každých 10 kg váhy.                                                                                            

Za čtvrté: začněte se hýbat!!! Stanovte si zdravý cvičební program s vyrovnaným silovým a vytrvalostním tréninkem. Nezapomeňte začít pomalu, a pokud si nejste něčím jisti, poraďte se s odborníkem nebo lékařem.

Pozn.: tento proces je popsán velmi zjednodušeně. Pokud máte jakékoliv specifické zdravotní omezení, prosím obraťte se na vašeho specialistu, než začnete jakoukoliv dietu nebo cvičební program.

 

 

Co můžeme jíst!

Ovoce (1/2 šálku): ananas*, avokádo, limetka/citrón*, mandarinka *, jahody *, grapefruit *, meruňky *, ostružiny *, maliny *, pomeranče, broskve* , hrozny *, borůvky, Apple *, hruška *, vodní meloun,
nektarinka *, švestka, sušené švestky *, kiwi *, papája, Granátové jablko *
Zelenina (1 šálek): špenát *, listová zelenina *, celer *, mrkev *, chřest *, zelí *, brokolice *, cuketa, sladké brambory (1-2x týdně), dýně *, salát *, kapusta *, růžičková kapusta *, čínské zelí, květák *, řepa * (1-2x týdně), ředkvičky *, zelený hrášek a hrachové lusky, kyselé zelí, pastinák, houby, zelená zrna *, cibule, česnek, artyčok *, tuřín *, okurka *, dýně *
Bílkoviny (85 – 140 g na porci, organický původ): krůta, kuře, zvěřina, buvolí maso, volně žijícího lososa, platýs, pstruh, boby: (čočka *, všechny druhy fazolí – strakaté, černé, čínské, *cizrna *), kachní vejce, slepičí vejce (zřídka)
Ořechy a semínka (1/4 šálku porce, organický původ): mandle, slunečnicová semena, dýňová semena, vlašské ořech
Obilniny (1/2 šálku): (Poznámka: Pokud si připravujete bílkoviny, nepřidávejte si zároveň obilniny, jezte pouze bílkovin se zeleninou nebo obilniny se zeleninou): merlík chilský, proso, rýže, pohanka
Ostatní nápoje: bylinné čaje, zásaditá voda, a hodně vody!
Sladidla (1 polévková lžíce): melasa, čistý javorový sirup, stévie, lakanto, xylitol
Ostatní ovoce (ne více než 2-krát týdně): rozinky (1/4 šálku), banán (1 malý), fíky (5), datle (5), sladký meloun *, třešně *, ananas *, mango *
Oleje (2 lžičky): kokosvý, Ghí (přepuštěné máslo), avokádový, konopný, olivový
Mléko a mléčné výrobky (bez mléka -1 šálek neslazené, pokud možno organického původu): pouze náhražky mléka: rýžové, mandlové, konopné, mléko z kešu, kokosové
* nízkokalorické potraviny

12 zásadních bodů!

 

1. Jezte denně čerstvé biopotraviny.

2. Jezte potraviny bohaté na živiny. !

3. Jezte syrové potraviny, co nejvíce je to možné, tj. tepelně neupravené ovoce a zelenin

4. Omezte živočišné bílkoviny (např.: kuřecí, hovězí maso, vejce) na minimum. Ideální velikost porce by bylo 85 – 140 g na porci.

5. Omezte stimulující nápoje na minimum, tzn. kávu, kolu, zelený / černý čaj, rafinovaný cukr a čokoládu (malé kousky hořké čokolády jednou za čas jsou v        pořádku -1 porce týdně). Když už něčemu neodoláte, nezapomeňte přidat SevenPoint2 Coffee Drops do vašeho nápoje.

6. Pijte cca: 350 ml tekutin na každých 10 kg váhy denně (alkalická je ideální) (

7. Jezte jen zdravé tuky, jako jsou mandlový, lněný, konopný, avokádový, nebo kokosový.

8. Pořádně a kvalitně se vyspěte!

9. Naučte se techniky, které vám pomohou snížit stres ve vašem životě.

10.Cvičte několikrát týdně (obojí kardio a silové cvičení).

11.Udělejte něco, co vám přinese radost každý den.

12.ZMĚŇTE NĚKOMU ZÁSADNĚ ŽIVOT!!! Pomozte známým ke kvalitnějšímu zdraví díky vzájemnému sdílení našeho  programu, takže se také mohou těšit ze svého zdraví a mnoha výhod alkalického životního stylu.