KURT Tepperwein – PRYČ S KYSELOSTÍ

 

KURT Tepperwein - PRYČ S KYSELOSTÍ

Jak udržet kyselé a zásadité látky v těle v rovnováze? Tajemství dlouhověkosti!

Odkyselení je nutnost!

 

Organismus každého z nás je uzpůsoben tak, že bychom se mohli dožít až 130 let. Svým stylem života si buď dokážeme zachovat zdraví až do pokročilého věku, nebo naopak přivodit nemoci a předčasnou smrt.

Zloba, stres, nevhodná skladba stravy či nepřiměřené jednání nám odečítají potřebné body z našeho „životního konta“ Zároveň se tak vytváří vhodné prostředí pro onemocnění a bolest. Je však zcela v našich možnostech tento proces zastavit a změnit v pravý opak. Dlouhý život ve zdraví a při síle je jistě nanejvýš potěšující; je to dar, který si sami můžeme kdykoliv věnovat. Nevyžaduje od nás velkou námahu a u každého vede ke kladnému výsledku – zůstaneme podstatně déle mladí a do vysokého věku zdraví a vitální.

Existuje nespočet nemocí, ale pouze jediná jejich příčina: nevhodný způsob života. Když není takový, jak má být, necítíme se dobře a onemocníme. Jsou dvě příčiny nezdravého způsobu života – nevědomost a nedbalost. Obě lze kdykoliv odstranit – a jediným účinným lékem je naše prohlédnutí. Mnozí z nás si však raději vezmou prostředek proti bolesti, a když zabere, namlouvají si, že jsou již zdraví.

Překyselení organismu je v současnosti jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob, protože zdraví je bezprostředně závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla. Překyselení způsobuje většinu nemocí a důkladné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie. Ta probíhá především za pomoci přirozené stravy, bohaté na zásadité látky. Mluvíme o umírajících lesích a kyselém dešti, ale tytéž škodlivé látky, které likvidují naše lesy, ničí i naše zdraví. Nejdřív zemře les, potom člověk. Kyselý déšť má za následek kyselou půdu, kyselé potraviny způsobují překyselenost lidského těla. Takto narušená rovnováha tělesného prostředí vede také k častějším nemocem a předčasnému stárnutí.

První krok na cestě ke změně spočívá v odstranění naší neznalosti, druhý krok pak v tom, že uděláme, co je třeba, a přijmout nové životní návyky.

Dříve nebo později se všichni musíme zabývat svým zdravím. Čím dříve začneme, tím překvapivější a velkolepější budou výsledky. Je tedy důležité začít co nejdříve, ale i osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav během několika málo hodin výrazně zlepšit.

(Výtah z knihy „Pryč s kyselostí“ od autora Kurt Tepperwein)

 

  Stáhnout celou knihu "Pryč s kyselostí"  v elektronické podobě .